سورا

در روزگاری که حرف بغض گلوی آدمهاست ، نوشتن مرحمی ست اگر امیدی به شفا باشد .

 

 

 

    نان به عنوان قوت غالب اغلب ایرانی ها از جایگاه ویژه ای در بین مواد غذایی مکمل به شمار می رود . از این رو تمامی مراحل تهیه ی نان بسیار حائز اهمیت است . نکاتی چون بهداشت نانوایی ها ، وزن نان و پخت آن و سایر مواردی که به این ماده غذایی مهم مرتبط می شود برای مصرف کنندگان مهم است . چند سالی ست که مصرف نان هایی که در بین مردم به عنوان باگت وفانتزی شناخته شده اند هم در بین مردم متداول شده است اما با توجه به شیوه ی غذایی ایرانی ها به صورت دراز مدت نمی شود از این نان ها استفاده کرد ؛ لذا باز هم  انواع نان سنتی طرفداران خود را از دست نداده است . در این میان کاستی های بسیاری وجود دارد که اغلب مردم را ناراضی می کند . می توان نکات چندی را برشمرد :

گندم

1.      بهداشت نانوایی ها و ابزار پخت نان  

2.      بهداشت افرادمرتبط با عملیات پخت نان از لحاظ مختلف

3.      نوع دپوی آرد مصرفی و رسیدگی به بهداشت این امر

4.      توجه به شیوه و چگونگی طبخ

5.      وزن و اندازه ی نان

6.      نحوه ی توزیع نان

7.   قیمت و ده ها مورد دیگر که می توان راجع به این مایحتاج اساسی جامعه ذکر کرد .                                                  قابل ذکر است که اغلب نانوایی ها به هر گونه اعتراضی از سوی مشتریان بی تفاوتند . رسیدگی به این امر مهم هم یا به فراموشی سپرده شده است و یا آن قدر کند است که نمی توان روی آن حساب کرد .  

به هر حال این  نان به ظاهر لذیذ از لحاظ مراحل تهیه و توزیع باید از نظر گذرانده شود تا مصرف کننده با طیب خاطر آن را استفاده کند چرا که با توجه به زحمتی که برای تولید و خود کفایی گندم به عمل می آید اگر تهیه و توزیع و به طور کلی پروسه ی نان که بیشترین گندم مصرفی به ان اختصاص پیدا می کند به طور جدی و با قاطعیت پیگیری نشود زحمت بخش بزرگی از جامعه نادیده خواهد ماند.

 

 

 

 

 

  
نویسنده : مریم ابراهیمی پرگو ; ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ بهمن ۱۳۸٧